АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН, ТАРИАЛАНЧИД ТОДОРЛОО

АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН, ТАРИАЛАНЧИД ТОДОРЛОО

Жил бүр хөдөө аж ахуйн салбарыг хөгжүүлэхэд үнэтэй хувь нэмэр оруулан эрхэлсэн ажилдаа амжилт гарган ажилласан малчид, тариаланчдыг аймгийн Засаг даргын захирамжаар шалгаруулдаг уламжлалтай.  XVII жарны “Хотол төгс” хэмээх төмөр хулгана жилийн хаврын тэргүүн сарын шинийн нэгэн-Монголын цагаан сарын баярыг тохиолдуулан  аймгийн аварга малчин өрх, аварга тариаланч хамт олон, аварга тариаланчыг шалгарууллаа. Аварга сайчуулдаа баяр хүргэж, улам их амжилтыг хүсэн ерөөе.

  УВС АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН ТАМГЫН ГАЗАР

2019 ОНЫ АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИД

Баруунтуруун сум

  1. Баян-Айраг багийн малчин Дүүдэй овогтой Эрдэнэдэлгэр 
  2. Баян-Айраг багийн малчин Хорхой овогтой Давааням

Бөхмөрөн сум

  1. Гурван жигэртэй багийн малчин Санхүү овогтой Бат-Орших
  2. Гурван жигэртэй багийн малчин Дамба овогтой Чулуунбаатар
  3. Гурван жигэртэй багийн малчин Гүнтэв овогтой Гүрмандал
  4. Хар- алтат багийн малчин Сайжрах овогтой Гомбожав
  5. Хар- алтат багийн малчин Цэвэгмэд овогтой Мягмар

Давст сум

  1. Хандгайт багийн малчин Бадрах овогтой Ням-Осор
  2. Торхилог багийн малчин Жамбал овогтой Гонгоржав
  3. Торхилог багийн малчин Чулуун овогтой Дамдин
  4. Хандгайт багийн малчин Баатуу овогтой Баасандорж

Завхан сум

  1. Хяргас нуур багийн малчин Балжинням овогтой Мөнхбат
  2. Хармагт багийн малчин Буудайхүү овогтой Ням-Осор
  3. Хармагт багийн малчин Зоригоо овогтой Амартүвшин
  4. Шарбулаг багийн малчин Цэвээн овогтой Батжаргал
  5. Айраг нуур багийн малчин Пүрвээ овогтой Ядамсүрэн

Зүүнговь сум

  1. Тохой багийн малчин Самбуу овогтой Баттөмөр
  2.  Тохой багийн малчин Цэрэндорж овогтой Ганболд
  3.  Баяннуур багийн малчин Дэлэг овогтой Очирбат
  4. Суварга багийн малчин Дансран овогтой Ганбаатар
  5. Суварга багийн малчин Баттөмөр овогтой Дамиран
  6. Өгөөмөр багийн малчин Цэндсүрэн овогтой Буянтогтох 

Зүүнхангай сум

  1. Баянгол багийн малчин Батсуурь овогтой Баянбилэг
  2. Баянгол багийн малчин Лханаг овогтой Даваасүрэн
  3. Даланбулаг багийн малчин Содов овогтой Бямбадорж
  4. Даланбулаг багийн малчин Нанзад  овогтой Эрдэнэбаяр
  5. Жаргалант багийн малчин Баавгай овогтой Ням-Осор
  6. Даланбулаг багийн малчин Балдорж овогтой Баянмөнх
  7. Даланбулаг багийн малчин Норов овогтой Эрдэнэпүрэв

Малчин сум

  1. Баянэрдэнэ багийн малчин Буян овогтой Мандалсүрэн
  2. Баянмандал багийн малчин Даваа овогтой Гансүх
  3. Цалгар багийн малчин Содном овогтой Амарсанаа
  4. Цалгар багийн малчин Цэрэн  овогтой Батболд
  5. Баянхайрхан багийн малчин Мээлэй овогтой Баярсайхан
  6. Баянхайрхан багийн малчин Ширнэн овогтой Энхболд
  7. Баянмандал багийн малчин Чулуун овогтой Дамдинсүрэн
  8. Баянэрдэнэ багийн малчин Ширнэн овогтой Мөнхэрдэнэ
  9. Баянэрдэнэ багийн малчин Цэвээн овогтой Цогбадрах

Наранбулаг сум

  1. Гүнбүрд багийн малчин Ядамсүрэн овогтой Батзориг
  2. Алдар багийн малчин Чүлс овогтой Эрдэнэбат
  3. Алдар багийн малчин Даваажав овогтой Лувсанжамц
  4. Алдар багийн малчин Мунаа овогтой Хүрэл-Эрдэнэ
  5. Хужирт багийн малчин Бизъяа овогтой Батаа
  6. Алдар багийн малчин Мягмарсүрэн овогтой Бадрахзул
  7. Алдар багийн малчин Охин  овогтой Нямсүрэн
  8. Хужирт багийн малчин Оюун овогтой Олонбаяр
  9. Хужирт багийн малчин Юнгэр овогтой Батсүх
  10. Хужирт багийн малчин Гомбо овогтой Ганзориг
  11. Улаан-Үзүүр багийн малчин Жаргал овогтой Цогт-Очир
  12. Улаан-Үзүүр багийн малчин Бадарч  овогтой Алтангэрэл
  13. Улаан-Үзүүр багийн малчин Басан овогтой Нэмэхбаяр
  14. Улаан-Үзүүр багийн малчин Батаа овогтой Одсүрэн

Өлгий сум

  1. Хулст нуур багийн малчин Хүүхэй овогтой Бяруузана
  2. Өлгийнуур багийн малчин Даваажалва овогтой Цэрэн
  3. Өлгийнуур багийн малчин Бямбажав овогтой Батням
  4. Чаргат багийн малчин Цэрэнжав овогтой Баторших
  5.  Чаргат багийн малчин Ганжуур овогтой Нямжав
  6. Өлгийнуур багийн малчин Аюуш овогтой Одсүрэн

Өмнөговь сум

  1. Холбоо багийн малчин Басан овогтой Буяннэмэх
  2. Улиаст багийн малчин Нүрзэд овогтой Хүдэрчулуун
  3. Орлого багийн малчин Намзан овогтой Долгорсүрэн
  4. Баянгол багийн малчин Данзан овогтой Батнасан
  5. Орлого багийн малчин Чимэд овогтой Төртогтох
  6. Улиаст багийн малчин Нямжав овогтой Юмсүрэн

Өндөрхангай сум

  1. Цагааннуур багийн малчин Цээнэн овогтой Цэнд-Аюуш
  2. Цагааннуур багийн малчин Цэрэндорж овогтой Бямбасүрэн
  3. Цалуу багийн малчин Бүтэд  овогтой Сансар
  4. Батсайхан багийн малчин Батжаргал овогтой Баасандорж
  5. Жаргалант багийн малчин Сундуй овогтой Дарханцогт
  6. Цалуу багийн малчин Гүндсамба овогтой Гантөмөр

Сагил сум

  1. Өндөрмод багийн малчин Жүгнээ овогтой Батзул
  2. Өндөрмод багийн малчин Нэрэнзана овогтой Дүгэржав
  3. Өндөрмод багийн малчин Гүржав овогтой Баттөмөр
  4. Үүрэг нуур багийн малчин Тэгшээ овогтой Батжаргал
  5. Үүрэгнуур багийн малчин Хашжав овогтой Батсүх
  6. Баянзүрх багийн малчин Замбал овогтой Отгонжаргал
  7. Баянзүрх багийн малчин Үржиг овогтой Гүнтэвсүрэн
  8. Боршоо багийн малчин Сүрэнжав овогтой Гансүх
  9. Боршоо багийн малчин Отгонбаяр овогтой Батэрдэнэ

Тариалан сум

  1. Хартарвагатай багийн малчин Галзаа овогтой Дорж
  2. Бургастай багийн малчин Муухай овогтой Агваан
  3. Толь багийн малчин Нямаа овогтой Чондоо
  4. Мянган багийн малчин Зургаадай овогтой Найдандорж

Түргэн сум

  1. Баянхайрхан багийн малчин Тангаа овогтой Галбадрах
  2. Баянхайрхан багийн малчин Санж овогтой Бямбаа
  3. Рашаант багийн малчин Эрдэнэ-Очир овогтой Басан
  4. Рашаант багийн малчин Энхтайван овогтой Сүхбаатар
  5. Рашаант багийн малчин Баатар овогтой Эрхэмбаяр

Тэс сум

  1. Ханжит багийн малчин Дашзэгвэ овогтой Сандагдорж
  2. Нуур эхэн багийн малчин Жалцан овогтой Мөнхжаргал 
  3. Нуур эхэн багийн малчин Нанзан овогтой Цэвээн
  4. Цагаануур багийн малчин Мишигдорж овогтой Бэгз
  5. Ендэрт багийн малчин Чойдон овогтой Бэгз
  6. Баяновоо багийн малчин Гүнгээ овогтой Лхайжав
  7. Суварга багийн малчин Ригзэн овогтой Мөнхбат
  8. Нуур багийн малчин Нинж овогтой Болдоо
  9. Булгийн өндөр багийн малчин Цэрэндорж овогтой Балдорж
  10. Нурагт багийн малчин Цэдэв овогтой Цэнгэл

Ховд сум

  1. Шивэр багийн малчин Лэгжин овогтой Баасанхүү
  2. Ховд багийн малчин Баатар овогтой Заяабүрэн
  3. Халиунбулаг багийн малчин Цэрэн овогтой Эрдэнэсүрэн
  4. Ачит багийн малчин Жанцан овогтой Отгонбаяр
  5. Халиунбулаг багийн малчин Даваа овогтой Лхамсүрэн
  6. Шивэр багийн малчин Ургаа овогтой Рэнцэнням

Хяргас сум

  1. Бугат багийн малчин Даш овогтой Даваагомбо
  2. Хангай багийн малчин Төгөө овогтой Даваадорж
  3. Бугат багийн малчин Түдэв овогтой Отгонбаяр
  4. Хайрхан багийн малчин Цэнд овогтой Түмэн-Өлзий
  5. Хайрхан багийн малчин Баатар овогтой Банзрагч
  6. Хангай багийн малчин Лхагважав овогтой Батэрдэнэ

Цагаанхайрхан сум

  1. Хунт багийн малчин Содномцог овогтой Түвдэндорж
  2. Хунт багийн малчин Гэлэгёндон овогтой Мөнхбаатар
  3. Даланхуруу багийн малчин Ягаан овогтой Нэргүй
  4. Хулж багийн малчин Сэсээр овогтой Ганболд
  5. Хулж багийн малчин Туваан овогтой Батболд

Улаангом сум

  1. 1-р багийн малчин Галсандорж овогтой Жаргал
  2. 2-р багийн малчин Загиржав овогтой Баярсайхан
  3. 2-р багийн малчин Батчулуун  овогтой Ганзориг
  4. 2-р багийн малчин Барьмэд овогтой Цэгмэд
  5. 2-р багийн малчин Нямаа овогтой Ариунжаргал
  6. 8-р багийн малчин Норслой овогтой Гантулга
  7. 8-р багийн малчин Живзээ овогтой Батаа
  8. 8-р багийн малчин Бадраа овогтой Цээлэйсүрэн
  9. 8-р багийн малчин Отгон овогтой Ганболд
  10. 8-р багийн малчин Насанжаргал овогтой Нэргүй

2019 ОНЫ АЙМГИЙН АВАРГА ФЕРМЕР

  1. Аймгийн аварга фермер Бадарч овогтой Ганболд  Улаангом сумын 2-р баг

2019 ОНЫ АЙМГИЙН АВАРГА ТАРИАЛАНЧ, ТАРИАЛАНЧ ХАМТ ОЛОН

  1. Аймгийн аварга тариаланч хамт олон  “Номинхөхий туруун”  ХХК Баруунтуруун сум
  2. Аймгийн аварга тариаланч хамт олон  “Усжуулах” ХК Баруунтуруун сум
  3. Аймгийн аварга тариаланч  Намсрай овогтой Бунзаа  Баруунтуруун сум
  4. Аймгийн аварга тариаланч Балжинням овогтой Шаравнямбуу Улаангом сум 10-р баг
  5. Аймгийн аварга хадланч Ширэндэв овогтой Хадбаатар Тариалан сум Хархираа баг
  6. Аймгийн аварга хадланч Тэгш овогтой Тоочин  Малчин сумын Цалгар баг
  7. Аймгийн аварга хадланч Өөдэй овогтой Очирхүү Наранбулаг сум Алдар баг
  8. Аймгийн аварга хадланч Урианхай овогтой Бадамсэд Тариалан сум Хархираа баг
  9. Аймгийн аварга жимсчин Үрлээ овогтой Гомбосүрэн Улаангом 11-р баг
  10. Аймгийн аварга үр үйлдвэрлэгч Гүнзэн овогтой Орломжав Улаангом 1-р баг
  11. Аймгийн аварга ногоочин Хандхүү овогтой Мөнхбат Улаангом 12-р баг


Сэтгэгдэл бичих


Улаангом

Үүлшинэ
-14
Өдрийн салхины хурд 4 м/с
Шөнийн темпратур -27 ℃
Шөнийн салхины хурд 4 м/с
Өдөр: -16 ℃
Шөнө: -27 ℃
2020-02-26
Өдөр: -19 ℃
Шөнө: -28 ℃
2020-02-27
Өдөр: -14 ℃
Шөнө: -28 ℃
2020-02-28
Өдөр: -10 ℃
Шөнө: -24 ℃
2020-02-29

“АЙМГИЙН 2019 ОНЫ ШИЛДЭГ АГЕНТЛАГ”-аар шалгаран “БАТЛАМЖ” гардан авлаа

  • 69
  • 0
  • 2020-02-19

МУ-ЫН ЕРӨНХИЙ САЙД ОРЧНЫ БОХИРДОЛЫГ АРИУТГАХ, ХАЛДВАРГҮЙТГЭХ АЛБАН ДААЛГАВАР ӨГӨВ

  • 154
  • 0
  • 2020-02-14

УВС АЙМГИЙН ӨВӨЛЖИЛТ, ХАВАРЖИЛТЫН ЗУДЫН ЭРСДЛИЙН МЭДЭЭЛЭЛ

  • 142
  • 0
  • 2020-02-14

УЛСЫН АВАРГА, МАЛЧИН ТАРИАЛАНЧИД ТОДОРЛОО

  • 133
  • 0
  • 2020-02-14

“ЭЭЖИЙН СОНГОЛТ – ЭРҮҮЛ ХҮНС” БОЛОН “ӨГЛӨӨНИЙ ЦАЙ” ХӨДӨЛГӨӨНИЙГ ӨРНҮҮЛЭХ ХЭЛЭЛЦҮҮЛЭГ БОЛЛОО

  • 3037
  • 0
  • 2020-01-14

Татварын багц хуулийн шинэчлэл 2020 оноос хэрэгжиж эхлэхтэй холбогдуулан дагалдан батлагдах журмын төслийг олон нийтэд танилцуулж, хэлэлцүүлэг зохион байгуулж, санал авах ажлыг зохион байгуулав.

  • 858
  • 0
  • 2019-12-04

2020 оноос хэрэгжиж эхлэх Татварын багц хуулийн дагалдан батлагдах журмын төслийг олон нийтэд танилцуулж, хэлэлцүүлэг зохион байгуулах, санал авах ажил явагдаж байна.

  • 615
  • 0
  • 2019-10-25

Төрийн өмчтэй холбоотой журам, эрх зүйн акт тэдгээрт орсон шинэчлэлт өөрчлөлтийн талаар сургалт зохион байгууллаа.

  • 782
  • 0
  • 2019-11-18

"НЭЭЛТТЭЙ ХААЛГАНЫ ӨДӨР" зохион байгуулав.

  • 2201
  • 0
  • 2019-10-21

НҮБ-ЫН ӨДРИЙГ ТОХИОЛДУУЛАН МОД ТАРИЛАА

  • 2139
  • 0
  • 2019-10-21

Хогны менежментийг сайжруулахад тулгарч буй саад бэрхшээл юу вэ?

Цахим холбоос