МОНГОЛ УЛСЫН ХӨГЖЛИЙН ТҮҮХИЙГ БИЧИЛЦЭЖ САЛБАР, САЛБАРТАА ҮНЭЛЭГДСЭН ИРГЭД 17-Р ЖАРНЫ “УРВУУЛАГЧ ХЭМЭЭХ ” ШОРООН ГАХАЙ ЖИЛИЙН САР ШИНИЙН БОСГОН ДЭЭР ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛИАР ЭНГЭРЭЭ МЯЛААЛАА

МОНГОЛ УЛСЫН ХӨГЖЛИЙН ТҮҮХИЙГ БИЧИЛЦЭЖ САЛБАР, САЛБАРТАА ҮНЭЛЭГДСЭН ИРГЭД 17-Р ЖАРНЫ “УРВУУЛАГЧ ХЭМЭЭХ ” ШОРООН ГАХАЙ ЖИЛИЙН САР ШИНИЙН БОСГОН ДЭЭР ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОН МЕДАЛИАР ЭНГЭРЭЭ МЯЛААЛАА

Монгол Улсын Ерөнхийлөгчийн 2019 оны 01-р сарын 30-ний өдрийн 14 дүгээр тоот зарлигаар Увс аймгаас Хөдөлмөрийн гавьяаны улаан тугийн одонгоор 2, Алтан гадас одонгоор 21, Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар 13 иргэн шагнагджээ.

Төрийн дээд одон медалиар шагнагдсан иргэдэд аймгийн ИТХ-ын дарга Э.Насанбат, аймгийн Засаг дарга Д.Батсайхан, Засаг даргын орлогч Т.Нямсамбуу, аймгийн ЗДТГ-ын дарга С.Батжаргал, СТСХ-ийн дарга Б.Эрдэнэсүрэн нар шагналыг нь гардуулан өгч баяр хүргэлээ.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЬЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР:
1. Рэнцэн Түвшинжаргал
Увс аймгийн Улаангом сумын Полетехник коллежийн ахмад багш, 10-р багийн иргэн, өндөр настан
2 Нийдэн Дүүдэй
Увс аймгийн Улаангом сумын 9-р багийн иргэн, өндөр настан
АЛТАН ГАДАС ОДОНГООР:
1. Мөөгөө Дүүнээ
Увс аймгийн Улаангом сумын 3-р багийн иргэн, өндөр настан
2. Дэмбэрэл Мөөгөн
Увс аймгийн Улаангом сумын 4-р багийн иргэн, өндөр настан
3. Лойров Мөнхөө
Увс аймгийн Улаангом сумын 9-р багийн иргэн, өндөр настан
4. Гончиг Цэвээн
Увс аймгийн Улаангом сумын 9-р багийн иргэн, өндөр настан
5. Балчин Батаа
Увс аймгийн Улаангом сумын 10-р багийн иргэн, өндөр настан
6. Гэзэгтэй Даваасамбуу
Увс аймгийн Улаангом сумын 4-р багийн өндөр настан
7. Янраг Доржхорлоо
Увс аймгийн Улаангом сумын 2-р багийн иргэн, өндөр настан
8. Даньдаа Бямбаа
Увс аймгийн Зүүнговь сумын Өгөөмөр багийн иргэн, өндөр настан
9. Данзан Цэвээн
Увс аймгийн Наранбулаг сумын Хужирт багийн малчин, өндөр настан
10. Бадарч Танама
Увс аймгийн Улаангом сумын 5-р багийн иргэн, өндөр настан
11. Чулуун Сугаррагчаа
Увс аймгийн Улаангом сумын 10-р багийн иргэн, өндөр настан
12. Бүргэд Дуламжав
Увс аймгийн Улаангом сумын 10-р багийн иргэн, өндөр настан
13. Баян Сүхээ
Увс аймгийн Улаангом сумын 11-р багийн иргэн, өндөр настан
14. Түнсэв Тунгалаг
Увс аймгийн Улаангом сумын 3-р багийн иргэн, өндөр настан
15. Рагчаа Басанжав
Увс аймгийн Мэргэжлийн хяналтын газрын улсын байцаагч
16. Пушкин Лхагвасүрэн
Увс аймгийн Улаангом сумын Түмэнд нээлттэй хязгаарыхан ХК-ны жолооч
17. Норов Шинэхүү
Увс аймгийн Улаангом сумын нэгдсэн эмнэлэгийн эх барих , эмэгтэйчүүдийн их эмч
18. Цэвээн Оюундэлгэр
Увс аймгийн Боловсрол, соёл урлагийн газрын бага боловсрол хариуцсан мэргэжилтэн
19. Даваа Оюун
Увс аймгийн Улаангом сумын цэцэрлэгийн нягтлан бодогч
20. Цээвээ Хүлтээ
Увс аймгийн Улаангом сумын 8-р багийн малчин
21. Увс аймгийн Давст сумын малчин Бадамын Жамбал нар тус тус шагнагдлаа.

ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР:
1. Янжив Даваасүрэн
Увс аймгийн Улаангом сумын 7-р багийн иргэн, өндөр настан
2. Аюурзана Алтанцэцэг
Увс аймгийн Улаангом сумын 7-р багийн иргэн, өндөр настан
3. Осор Чулуунхүү
Увс аймгийн Улаангом сумын 10-р багийн иргэн, өндөр настан
4. Бадам Даш
Увс аймгийн Улаангом сумын 1-р багийн иргэн, өндөр настан
5. Эрхэм Ядамсүрэн
Увс аймгийн Улаангом сумын 9-р багийн иргэн, өндөр настан
6. Гончиг Пүрэвсүрэн
Увс аймгийн Сагил сумын ИТХ-ын Тэргүүлэгчдийн нарийн бичгийн дарга
7. Норслой Чойжилсүрэн
Увс аймгийн Улаангом сумын 8-р багийн малчин
8. Жаргал Дүгэрсүрэн
Увс аймгийн Улаангом сумын ЗДТГ-ын багийн бодлого, зохицуулалт хариуцсан мэргэжилтэн ХХМ
9. Балжинням Баатар
Увс аймгийн Улаангом сумын Политехник коллежийн мужааны багш
10. Цэвээн Нямаа
Увс аймгийн Улаангом сумын ЕБ-ын 5-р сургуулийн газар зүйн багш
11. Рэнцэн Эрдэнэцэцэг
Увс аймгийн Улаангом сумын ЕБ-ын 3-р сургуулийн физикийн багш
12. Содномдаржаа Тунгалаг
Увс аймгийн Улаангом сумын Нэгдсэн эмнэлгийн сэтгэц- наркологийн тасгийн ажилтан
13. Зогсох Нина
Увс аймгийн Улаангом сумын ерөнхий боловсролын 4-р сургуулийн менежер

ХУДАЛДАА ҮЙЛДВЭРИЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТНААР:
1. Бадарч Далай Бадаа
авто засварын захирал
2. Цэрэндолгор Тунгалаг
Увс аймгийн Улаангом сумын Хувиараа бизнес эрхлэгч

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ ХУДАЛДАА АЖ ҮЙЛДВЭРИЙН ТАНХИМЫН ХҮНДЭТ ТЭМДЭГЭЭР:
1.Бат Эрдэнэчимэг
Баруун загвар ХХК-ын менежер

САНХҮҮ БАНКНЫ ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТНААР:
1.Төрбат Түмэндэмбэрэл
Хаан банкны менежер
2. Мягмар Одонтуяа Өгөөмөр өгөөж ХХК-ын нягтлан бодогч

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ ХУДАЛДАА АЖ ҮЙЛДВЭРИЙН ТАНХИМЫН ХҮНДЭТ ТЭМДЭГЭЭР:
1. Баруун загвар ХХК-ын менежер Батын Эрдэнэчимэг нар тус тус шагнагдлаа.

Хөдөлмөрийнхөө үр шимийг хүртэж төрийн дээд одон медалаар шагнагдсан иргэд хөдөлмөрчид та бүхэнд ирж буй 17 дугаар жарны урвуулагч хэмээх шороон гахай жилийн мэнд хүргэн, эрүүл энх, ажлын амжилт сайн сайхан бүхнийг хүсье.

                       УВС АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН ТАМГЫН ГАЗАР



Сэтгэгдэл бичих


Улаангом

Үүлшинэ
25
Өдрийн салхины хурд 6 м/с
Шөнийн темпратур 13 ℃
Шөнийн салхины хурд 5 м/с
Өдөр: 26 ℃
Шөнө: 13 ℃
2019-07-23
Өдөр: 26 ℃
Шөнө: 15 ℃
2019-07-24
Өдөр: 24 ℃
Шөнө: 14 ℃
2019-07-25
Өдөр: 22 ℃
Шөнө: 12 ℃
2019-07-26

ХХААХҮ-ИЙН ДЭД САЙД Ж.САУЛЕ ХОККАЙДО МУЖИЙН УДИРДЛАГУУДТАЙ УУЛЗАВ

  • 90
  • 0
  • 2019-07-09

МУ-ЫН ЭРЧИМЖСЭН АЖ АХУЙ ЭРХЛЭГЧДИЙН ТӨЛӨӨЛӨЛ ХОККАЙДО МУЖИД ТУРШЛАГА СУДАЛЖ БАЙНА

  • 94
  • 0
  • 2019-07-08

“МОНГОЛ-ХЯТАДЫН ЭКСПО”-Г ЗОХИОН БАЙГУУЛАХ ХАМТАРСАН АЖЛЫН ХЭСГИЙН ХУРАЛ БОЛЛОО

  • 116
  • 0
  • 2019-07-06

ГАБРИЕЛЛА СПИРЛИГ ХӨДӨӨ АЖ АХУЙ, ХҮНСНИЙ ҮЙЛДВЭРИЙН ТЭРГҮҮНИЙ АЖИЛТАН ТЭМДГЭЭР ШАГНАЛАА

  • 115
  • 0
  • 2019-07-06

ХХААХҮ-ИЙН САЙД Ч.УЛААН БАСИЛ ВАСИЛИКА КОНСТАНТИНЕСКУГ ХҮЛЭЭН АВЧ УУЛЗЛАА

  • 122
  • 0
  • 2019-07-06

"Татварын шинэчлэл-2019" Баруун бүсийн сургалт зөвлөгөөн боллоо

  • 104
  • 0
  • 2019-07-05

ӨРХИЙН ХӨДӨЛМӨР ЭРХЛЭЛТИЙГ ДЭМЖИХ ТӨВ БАЙГУУЛАГДЛАА

  • 102
  • 0
  • 2019-07-04

ЗҮҮН ӨМНӨД АЗИЙН ШҮЛХИЙН ХЯНАЛТ ХӨТӨЛБӨРИЙН ҮНДЭСНИЙ ЗОХИЦУУЛАГЧ НАРЫН XXII УУЛЗАЛТ АМЖИЛТТАЙ БОЛЛОО

  • 95
  • 0
  • 2019-07-04

ХХААХҮ-ИЙН ДЭД САЙД Ж.САУЛЕ ХВАН КЮҮ СҮК ТЭРГҮҮТЭЙ ТӨЛӨӨЛӨГЧДИЙГ ХҮЛЭЭН АВЧ УУЛЗАВ

  • 104
  • 0
  • 2019-07-02

"ИДЭВХТЭЙ ХӨДӨЛГӨӨН - ЭРҮҮЛ НАСЖИЛТ" цэнгүүн зохион байгууллаа

  • 111
  • 0
  • 2019-07-01

Хогны менежментийг сайжруулахад тулгарч буй саад бэрхшээл юу вэ?

Цахим холбоос