УЛС, АЙМГИЙН ОЛИМПИАДЫН ДҮН ГАРЛАА

УЛС, АЙМГИЙН ОЛИМПИАДЫН ДҮН ГАРЛАА

Улсын олимпиадын 2-ын даваа 2018-3 сарын 23-31 ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуудагдаж дууслаа. Олимпиад нь улсын олимпиадын 14 төрөл, аймгийн олимпиадын 3 төрлөөр явагдаж, давхардсан тоогоор 500 гаруй багш, 1000 орчим суралцагч оролцлоо.

МОНГОЛ ХЭЛ БИЧИГ
12-р ангийн сурагч төрөл

1. 1-р байр Г.Оюунтүлхүүр – 2-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Д.Мөнхжаргал – 3-р сургууль
3. 3-р байр Б.Номин – 1-р сургууль
4. 3-р байр С.Бүрнээбаяр – 2-р цогцолбор сургууль

Багшийн төрөл
1. 1-р байр С.Баасанхүү- 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Г.Нарангэрэл - 1-р цогцолбор сургууль
3. 2-р байр Д.Ариунаа - 2-р цогцолбор сургууль
4. 3-р байр М.Мягмаржав – 1-р цогцолбор сургууль
МОНГОЛ БИЧИГ

12-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр Г.Оюун-Эрдэнэ – 2-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр С.Бүрнээбаяр – 2-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр Б.Одонтунгалаг – 6-р сургууль

Багшийн төрөл
1. 1-р байр С.Баасанхүү – 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Б.Оюунмөнх – Тэс сумын 1-р сургууль
3. 3-р байр Ц.Ариунтунгалаг 2-р цогцолбор сургууль
ФИЗИК

9-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр Ц.Амартүвшин – 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр О.Болороо – 1-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр А.Номиншагай – 2-р цогцолбор сургууль

12-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр С.Идэр – 4-р сургууль
2. 2-р байр А.Мөнхзаяа – 2-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр Д.Маралмаа – 2-р сургууль


гэх мэтчилэн төрөл төрлийн дүн мэдээллүүд гарлаа

ХИМИ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр А.Халиун – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Т.Баасанжав – Тариалан сумын ЕБС 3. 3-р байр Б.Өлзийхишиг- 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Мөнхбат – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр М.Гончигдорж – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Ц.Шинэбаяр – 1-р цогцолбор сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр П.Амгалан – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Д.Жавзан – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Г.Намуунсарнай – 2-р цогцолбор сургууль 4. 3-р байр Н.Болормаа – 6-р сургууль АНГЛИ ХЭЛ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Л.Энхбүжин – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Б.Болд-Эрдэнэ – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Саруултуяа – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр М.Бүрэн-Эрдэнэ – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Э.Солонго – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Наранцэцэг – 4-р сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр А.Батцэцэг – 1 -р цогцолбо сургууль 2. 2-р байр Л.Ууганцэцэг – Улаангом политехник коллеж 3. 3-р байр Б.Цэнгэлмаа – 2-р цогцолбор сургууль ОРОС ХЭЛ 9-р ангийн сурагч төрөлд 1. 1-р байр Б.Энхжаргал – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр М.Марал-Од – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Э.Энхтуул – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Э.Солонго – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Г.Цэгмид – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Мөнхзаяа – 2-р цогцолбор сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр С.Чимис – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Л.Чимгээ – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Р.Чойжилсүрэн – Тэс сумын 1-р сургууль
ГАЗАРЗҮЙ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Б.Ганбаяр – Баруунтуруун сумын ЕБС 2. 2-р байр З.Номинзул – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Д.Анхбаяр – 5-р сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Ганцоож – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Д.Батбаяр – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Гантогтох – Хяргас сумын ЕБС Багшийн төрөл 1. 1-р байр Д.Адьяа – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Т.Өлзийбаяр – 4-р сургууль 3. 3-р байр М.Баялаг – Хяргас сумын ЕБС БИОЛОГИ 9-р ангийн сурагч төрөлд 1. М.Уянга – 2-р цогцолбор сургууль 2. Б.Батцэцэг – 1-р цогцолбор сургууль 3. З.Туул – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Ундармаа – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Б.Мөнх-Ундрах – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Л.Онон – Баруунтуруун сумын ЕБС 4. 3-р байр Д.Мөнхтулга – 2-р цогцолбор сургууль Багш төрөл 1. 1-р байр Ц.Сарантуяа – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ж.Баасанжав – Наранбулаг сумын ЕБС 3. 3-р байр Д.Түвшинбилэг – 3-р сургууль
Багшийн төрөл 1. 1-р байр Л.Гантулга – 3-р сургууль 2. 2-р байр Ш.Батчулуун –Өмнөговь сумын 1-р сургууль 3. 3-р байр Д.Даваадорж – 1-р цогцолбор сургууль МЭДЭЭЛЭЛЗҮЙ 7-10-р анги сурагч төрөл 1. 1-р байр Н.Төрмандах – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Г.Дөлгөөн – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Ц.Одонхүү – 1-р цогцолбор сургууль 11-12 анги сурагч төрөл 1. 1-р байр Б.Бат-Оргил – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ц.Саруул – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Д.Батсүх – Баруунтуруун сумын ЕБС Багшийн төрөл 1. 1-р байр Б.Бямбасүрэн -1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ц.Цэдэвсүрэн - 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Тунгалаг - 1-р цогцолбор сургууль


Сэтгэгдэл бичих


Улаангом

Багавтар үүлтэй
12
Өдрийн салхины хурд 5 м/с
Шөнийн темпратур -2 ℃
Шөнийн салхины хурд 5 м/с
Өдөр: 14 ℃
Шөнө: -1 ℃
2018-09-21
Өдөр: 15 ℃
Шөнө: 0 ℃
2018-09-22
Өдөр: 16 ℃
Шөнө: 3 ℃
2018-09-23
Өдөр: 15 ℃
Шөнө: 4 ℃
2018-09-24

Хогны менежментийг сайжруулахад тулгарч буй саад бэрхшээл юу вэ?

Цахим холбоос