УЛС, АЙМГИЙН ОЛИМПИАДЫН ДҮН ГАРЛАА

УЛС, АЙМГИЙН ОЛИМПИАДЫН ДҮН ГАРЛАА

Улсын олимпиадын 2-ын даваа 2018-3 сарын 23-31 ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуудагдаж дууслаа. Олимпиад нь улсын олимпиадын 14 төрөл, аймгийн олимпиадын 3 төрлөөр явагдаж, давхардсан тоогоор 500 гаруй багш, 1000 орчим суралцагч оролцлоо.

МОНГОЛ ХЭЛ БИЧИГ
12-р ангийн сурагч төрөл

1. 1-р байр Г.Оюунтүлхүүр – 2-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Д.Мөнхжаргал – 3-р сургууль
3. 3-р байр Б.Номин – 1-р сургууль
4. 3-р байр С.Бүрнээбаяр – 2-р цогцолбор сургууль

Багшийн төрөл
1. 1-р байр С.Баасанхүү- 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Г.Нарангэрэл - 1-р цогцолбор сургууль
3. 2-р байр Д.Ариунаа - 2-р цогцолбор сургууль
4. 3-р байр М.Мягмаржав – 1-р цогцолбор сургууль
МОНГОЛ БИЧИГ

12-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр Г.Оюун-Эрдэнэ – 2-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр С.Бүрнээбаяр – 2-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр Б.Одонтунгалаг – 6-р сургууль

Багшийн төрөл
1. 1-р байр С.Баасанхүү – 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр Б.Оюунмөнх – Тэс сумын 1-р сургууль
3. 3-р байр Ц.Ариунтунгалаг 2-р цогцолбор сургууль
ФИЗИК

9-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр Ц.Амартүвшин – 1-р цогцолбор сургууль
2. 2-р байр О.Болороо – 1-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр А.Номиншагай – 2-р цогцолбор сургууль

12-р ангийн сурагч төрөл
1. 1-р байр С.Идэр – 4-р сургууль
2. 2-р байр А.Мөнхзаяа – 2-р цогцолбор сургууль
3. 3-р байр Д.Маралмаа – 2-р сургууль


гэх мэтчилэн төрөл төрлийн дүн мэдээллүүд гарлаа

ХИМИ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр А.Халиун – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Т.Баасанжав – Тариалан сумын ЕБС 3. 3-р байр Б.Өлзийхишиг- 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Мөнхбат – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр М.Гончигдорж – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Ц.Шинэбаяр – 1-р цогцолбор сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр П.Амгалан – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Д.Жавзан – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Г.Намуунсарнай – 2-р цогцолбор сургууль 4. 3-р байр Н.Болормаа – 6-р сургууль АНГЛИ ХЭЛ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Л.Энхбүжин – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Б.Болд-Эрдэнэ – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Саруултуяа – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр М.Бүрэн-Эрдэнэ – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Э.Солонго – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Наранцэцэг – 4-р сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр А.Батцэцэг – 1 -р цогцолбо сургууль 2. 2-р байр Л.Ууганцэцэг – Улаангом политехник коллеж 3. 3-р байр Б.Цэнгэлмаа – 2-р цогцолбор сургууль ОРОС ХЭЛ 9-р ангийн сурагч төрөлд 1. 1-р байр Б.Энхжаргал – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр М.Марал-Од – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Э.Энхтуул – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Э.Солонго – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Г.Цэгмид – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Мөнхзаяа – 2-р цогцолбор сургууль Багшийн төрөл 1. 1-р байр С.Чимис – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Л.Чимгээ – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Р.Чойжилсүрэн – Тэс сумын 1-р сургууль
ГАЗАРЗҮЙ 9-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Б.Ганбаяр – Баруунтуруун сумын ЕБС 2. 2-р байр З.Номинзул – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Д.Анхбаяр – 5-р сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Ганцоож – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Д.Батбаяр – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Гантогтох – Хяргас сумын ЕБС Багшийн төрөл 1. 1-р байр Д.Адьяа – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Т.Өлзийбаяр – 4-р сургууль 3. 3-р байр М.Баялаг – Хяргас сумын ЕБС БИОЛОГИ 9-р ангийн сурагч төрөлд 1. М.Уянга – 2-р цогцолбор сургууль 2. Б.Батцэцэг – 1-р цогцолбор сургууль 3. З.Туул – 1-р цогцолбор сургууль 12-р ангийн сурагч төрөл 1. 1-р байр Д.Ундармаа – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Б.Мөнх-Ундрах – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Л.Онон – Баруунтуруун сумын ЕБС 4. 3-р байр Д.Мөнхтулга – 2-р цогцолбор сургууль Багш төрөл 1. 1-р байр Ц.Сарантуяа – 1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ж.Баасанжав – Наранбулаг сумын ЕБС 3. 3-р байр Д.Түвшинбилэг – 3-р сургууль
Багшийн төрөл 1. 1-р байр Л.Гантулга – 3-р сургууль 2. 2-р байр Ш.Батчулуун –Өмнөговь сумын 1-р сургууль 3. 3-р байр Д.Даваадорж – 1-р цогцолбор сургууль МЭДЭЭЛЭЛЗҮЙ 7-10-р анги сурагч төрөл 1. 1-р байр Н.Төрмандах – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Г.Дөлгөөн – 2-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Ц.Одонхүү – 1-р цогцолбор сургууль 11-12 анги сурагч төрөл 1. 1-р байр Б.Бат-Оргил – 2-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ц.Саруул – 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Д.Батсүх – Баруунтуруун сумын ЕБС Багшийн төрөл 1. 1-р байр Б.Бямбасүрэн -1-р цогцолбор сургууль 2. 2-р байр Ц.Цэдэвсүрэн - 1-р цогцолбор сургууль 3. 3-р байр Б.Тунгалаг - 1-р цогцолбор сургууль


Сэтгэгдэл бичих


Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Өндөрхангай сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 06-р сарын 20-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Өндөрхангай сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 05-р сарын 04-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Дуусах хугацаа
00
00 сар
Тендэрийн урилга

Увс аймгийн Бөхмөрөн, Өлгий, Сагил, Тариалан, Тэс сумын сургуулийн дотуур байрны их засвар болон ус хангамж, ариун цэвэр, эрүүл ахуйн байгууламжийн засвар, суурилуулалтын ажил гүйцэтгэх сонгон шалгаруулах тендэр зарлагдлаа. Тендерын материал хүлээн авах эцсийн хугацаа 2018 оны 04-р сарын 30-ны өдрийн 11:00 цаг/Улаанбаатарын цагаар/.

Улаангом

Багавтар үүлтэй
-3
Өдрийн салхины хурд 4 м/с
Шөнийн темпратур -18 ℃
Шөнийн салхины хурд 4 м/с
Өдөр: -2 ℃
Шөнө: -16 ℃
2019-03-25
Өдөр: -2 ℃
Шөнө: -15 ℃
2019-03-26
Өдөр: -2 ℃
Шөнө: -17 ℃
2019-03-27
Өдөр: -2 ℃
Шөнө: -18 ℃
2019-03-28

СУРАГЧДАД УГИЙН БИЧИХ ХӨТЛӨХ БОЛОН ЦУС ОЙРТОЛТ ТҮҮНИЙ ХОР УРШГИЙН ТАЛААР СУРГАЛТ ЗОХИОН БАЙГУУЛЛАА

  • 25
  • 0
  • 2019-03-12

"МЭДЭЭЛЭЛ ХАНДЛАГЫН БОГЦ"- ООР ДАМЖУУЛАН ИРГЭДИЙГ ХЭРЭГЦЭЭТ МЭДЭЭЛЛЭЭР ХАНГАНА

  • 53
  • 0
  • 2019-03-20

АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГА Д.БАТСАЙХАН СУРГУУЛЬ, ЦЭЦЭРЛЭГИЙН УДИРДЛАГУУДТАЙ ХАМТРАН АЖИЛЛАХ ГҮЙЦЭТГЭЛИЙН ГЭРЭЭ БАЙГУУЛЛАА.

  • 43
  • 0
  • 2019-03-18

ЦОГЦОЛБОР ТЭМЦЭЭН, МАРШ ТАКТИКИЙН АВАРГУУД ТОДОРЛОО

  • 54
  • 0
  • 2019-03-18

Увсад хөрөнгө оруулагчдын чуулган-2019

  • 93
  • 0
  • 2019-03-18

"БИ ОРОС ХЭЛЭНД ДУРТАЙ" УРАЛДААН 6 ДАХЬ ЖИЛДЭЭ ЗОХИОН БАЙГУУЛАГДЛАА

  • 44
  • 0
  • 2019-03-14

АЯЛАЛ ЖУУЛЧЛАЛЫН ТУСГАЙ САНГИЙН ТӨСЛИЙН СОНГОН ШАЛГАРУУЛАЛТАД 8 ТӨСӨЛ ШАЛГАРЛАА

  • 46
  • 0
  • 2019-03-15

УВС АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГА Д.БАТСАЙХАН: “МОНГОЛ ЦЭРГИЙН ӨДӨР, ЗЭВСЭГТ ХҮЧНИЙ 98 ЖИЛИЙН ОЙН БАЯР”-ЫН МЭНДЧИЛГЭЭ

  • 46
  • 0
  • 2019-03-18

ГАЗРЫН ШИНЭТГЭЛИЙН ҮНДЭСНИЙ ХОРООНЫ АЖЛЫН ХЭСЭГ УВС АЙМАГТ АЖИЛЛАЖ БАЙНА

  • 50
  • 0
  • 2019-03-13

АГЕНТЛАГУУДЫН АЖЛЫН ЯВЦ, ҮЙЛ АЖИЛЛАГААТАЙ ТАНИЛЦЛАА

  • 61
  • 0
  • 2019-03-13

Хогны менежментийг сайжруулахад тулгарч буй саад бэрхшээл юу вэ?

Цахим холбоос